Oheň & LedSalamandři jsou stvořeni z čiré elementární sféry ohně a paraelementární sféry ledu. Jsou to mohutní tvorové, jejichž horní polovina těla je lidská a spodní polovina hadí. Nacházejí se hlavně v extrémně horkých a extrémně chladných podmínkách, ale poslední dobou byla jejich zástava mnohokrát zahlédnuta poblíž říše Dark Elfa. Protože náleží k druhu elementálů, neustále vyzařují malé množství energie. Jedná se o velmi vzácné, ale výjimečně smrtonosné protivníky stejně jako jsou nebezpeční všichni, kdo hrají v klanové alianci...

-SALAMANDŘI-

...nazvané po těch úžasných a nesmírně inteligentních tvorech. Tak pravil první ze skřítků ohně a ledu.


Barbaři

21. února 2009 v 10:46 | Dharkazz |  RASY
Barbaři: velmi útočná dobyvačná rasa, jejich obranou je útok. Mají nejsilnější útočnou jednotku. Excelují v dobývání zemí, slabší jsou v magii a obraně. Jsou schopni obsadit velké množství zemí, ale kvůli nižšímu počtu kol v pozdější fázi hry ztrácejí.

obtížnost: vhodná pro nováčky

Spolu se skuruty výborná dobyvačná rasa, jen má méně kol, slabší obranu, ekonomiku rozjedou pomaleji, než začnou čarovat taky jim to chvíli trvá a vůbec... Proč pořád srovnáváme? Zkusme se od toho odprostit.

Jedině tak totiž uvidíme i klady, které jsou do té doby schované ve stínů těch "lepších". Barbar je na tom statisticky skutečně hůř než skurut, ale to jsou jen čísla. Má měně kol, ale silnější jednotky. Slabší obranu, ale bojové rasy se stejně brání útokem, ten mají barbaři stejně silný, tak proč se pozastavovat nad obranou. Proti útočným rasám navíc disponuje velmi praktickým kouzlem strach, který snižuje útok o 20% a to už je solidní slow-down. Když už jsem u té magie, barb ji má průměrnou, limit 80 kouzel, jeho šamani mají dokonce větší obranu než válečník a samozřejmě si s nimi i zaútočíte. Ve vypálených zemích verbujete berserkery přes verbířský stan, na začátku rychle naberete země a málokterá obrana odolá vašemu útoku. Jistě, budete potřebovat trochu specifické podmínky na začátek, ale která rasa je nepotřebuje. Duel mág/elf, nekro/člověk, skurut/barb vyhrává statisticky vždy první z dvojice, ale v praxi to tak nefunguje, stejně jako nic podobného nefunguje v normálním životě. Skutečně dobrý hráč může zahrát výborně za každou rasu a špatný by to neuhrál, ani kdybyste mu dali tu "nejsilnější", přičemž v DE žádná taková naštěstí není.

Dost filosofování, přejdeme ke standartnímu rozjezdu s útokem na Dvě země:

0. Den - Sýpka, odtahejte všechna kola, zverbujte maximum válečníků. Dohromady to dá útok 130 a to počítám bez hrdiny. Pošlete dva útoky, oba na neutrálky bez bonusu. Jeden o síle 49 a zbytek vražte do druhého. Nezapomeňte si poslat i okrádačky. Při mana počasí 150% můžete i čtyři.

1. Den - Tři země. Ve slabší postavte sýpku(obyvatelstvo doroste), v silnější jde útok rovnou přeposlat a v základní ho vytvoříte během následujích tahů. Na konci dne posíláte až 3 útoky(testováno při počasí na zlato 110% nultý den a 130% první den, po odtaháni všech sedmi kol nebyl se třemi útoky problém).

2. Den - Všechny útoky byly úspěšné, tedy šest zemí, sedm kol a dvě sýpky, odtaháte všechna kola během kterých postavíte 1-2 sýpky(testováno při počasí na zlato 140% druhý den). Já zvládl postavit dvě a odeslat tři útoky, při troše štěstí na neutrálky či použití "rytíře" však nebudete mít problém se čtyřmi...

3. Den - Pokud se počasí na zlato udrží alespoň nad 110%, zvládnete během následujícího odtahu i při devíti zemích dostavět sýpky všude tam kde chybí a ještě vám zbude nemalá částka na investování do útoků. Nelze tady napsat jejich přesný, dokonce ani přibližný počet, protože třetí den už bývá v lize dost těsno a nemálo tak bude záležet na vaši diplomacii, dobrých počtech, ale i troše štěstí, v každém případě útočte všude kde se dá a pokud chcete bránit, tak hlavně přes obranné vozy, v prvních dnech to neocenitelná stavba, pro barbary pak dvojnásob, do budoucna však budete muset obranu víc kombinovat, případně víc útočit, ideálně obojí...
Rozjezd do horšího počasí s útokem na Jednu zemi:

0. Den - Postavíte sýpku, odtaháte dvě kola, naverbujete 4 válečníky, bez hrdiny máte útok 50 a odešlete jej na neutrálku bez bonusu, na stejnou neutrálku vyčarujte i tři okrádačky(kouzlo ukrást peníze).

1. Den - Dvě země, 12 kol, za nakradené peníze postavte v nově dobyté zemi sýpku a odtahejte tak, ať můžete poslat dva útoky(testováno při počasí na zlato 50% nultý den a 70% první den, po odtahaných 8 kolech jsem neměl problém ani s neutrálkou o síle 80).

2. Den - Máte čtyři země, našetřených 11 kol, dvě sýpky postavené, zbylé dostavíte během odtahu, domy stavět nemusíte, obyvatel bude dost. Po 11 kole si spočítejete jakou sílu na kterou neutrálku potřebujete, ale takřka vždy to vyjde na 4!!! útoky. (testováno při počasí na zlato 80% druhý den, poslal jsem 4 útoky, z toho tři na neutrálky se silou přes 80)

3. Den - Mít třetí den osm zemí není špatné, se sedmi koly už to sice tak slavné není, ale jednotky barbarů mají nejvyšší útoky ze všech ras, sázejí víc na kvalitu než kvantitu, to se projeví hlavně pokud budou drahé domy, nebudete jich muset stavět tolik a přesto porostete. Ztrácíte ovšem v obraně a to pro změnu nejvíc ze všech ras, se sedmi koly a obranou 3 toho moc nevyčarujete, čili se držte hesla: "Nejlepší obranou je útok."


Existuje i rozjezd přes verbířský stan, ale ten se hodí jen do horšího počasí a nepřijde mi tak dobrý jako klasika s útokem na jednu zem "přes" sýpku. Začněte standartně, stanů si v průběhu hry postavíte ještě spoustu, ale hlavně ukažte všem těm skurutům, mágům, elfům... Prostě všem, že barbarská hrdost a síla nejsou jen prázdné pojmy.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alfred Alfred | Web | 12. června 2010 v 19:09 | Reagovat

Jen doplním, že s opravdu dobrým hrdinou pošlete nultý den útok bez odtahání jediného kola... s tím už se pak dá něco udělat ;-)

2 -Dharkazz- -Dharkazz- | 27. srpna 2010 v 19:23 | Reagovat

[1]: To musí být sakra dobrý hrdina, osobně sice žádného takového nevlastním, ale budu ti věřit... :-)

3 RF9 RF9 | 6. září 2010 v 13:30 | Reagovat

stačí klacickej skurutí bojovník s utokem 8+ elfskej meč a to máš útok 11,pak nějaký to procento do utok a je to ;-)

4 Anup Anup | 15. prosince 2010 v 9:24 | Reagovat

Mily denicku.
Vcera jsem logoval za tu uplne pitomou rasu barbaru a kdyz jsem hledal jak to rozjet, nenasel jsem jine navody nez u skritku. Popisuji tu slusne vypadajici rozjezd 1-3-6 ktery by se mohl realizovat.
Tedy dobra, vlezl jsem do pocasi 120/90/130, zalozil alianci, odtahal vsechno, prijmul kolegovi barbarovi obchodku abych zvysil zisky (on uz mel odehrano) dobyl 2 zeme presne dle navodu posileneho o hrdinu s utokem 7 do preposilaneho utoku (to pro mensi ztraty a vetsi moznosti preposlani).

Dnes jsem se podival na hlaseni. Okradacky vysly 332 179 179 takze docela slabota... dobyte zeme meli +10% a +20% k zisku a neslo mezi nimi navazat obchodni smlouvu. Utok na preposlani byl v zemi s +20% zisky. Globalne pocasi kleslo na 110%.
Po odtahu 5 kol jsem spocital ze budu potrebovat celkem 1100 zlatych na dobyti neutralek kde musim zbrojit (sila 64 a 74 takze docela slabe) ale mnozstvi zlatych ktere budu mit bude pouze 1013... O_O POMOOOOOOOC! :D

panove je to vazne dost zavisle na pocasi a taky na uspechu tech okradacek... trochu horsi pocasi trochu silnejsi neutralky, slabe okradacky... a mas z toho rozjezd 1-3-5 a otazka jestli setrit kola a posilat utoky bez preposlani a jeden vybrat na pokracovani (a druhy treba poslat pod nohy) nebo odtahat vsechno dalsi den usetrit par kol a neposilat utok z domovske...
jeste se to pokusim nejak zachranit prez tu obchodku, chyba z sem to propocital az 2 kola pred koncem odtahu jinak sem se mohl podle toho lip zaridit...

Na zitra se predpoklada velky rust zlata a ja doufam ze se i stane...

5 -Dharkazz- -Dharkazz- | Web | 16. prosince 2010 v 0:03 | Reagovat

Nejen že je slušný, ale troufám si tvrdit, že patří mezi ty nejdetailněji popsané a vyzkoušené návody tady. :-) (sám jsem ho několikrát zkoušel live)

Za tvůj "deníček" děkuji, určitě to pomůže i někomu dalšímu, kdo bude hrát za barbary a zavítá ke skřítkům, ale nezbývá mi než konstatovat, že jsi měl prostě pech. Dvě ze tří okrádaček ti nepřinesly ani 200 zlatých. Útoky na neutrálky máš průměrné, ani málo ani moc a počasí jsi měl první den o 20%! nižší, než o jaké píšu já v návodu a přesto ti to jen těsně nevyšlo na třetí útok. Můj závěr? 1-3-6 je jistota, 1-3-5 je smůla. :-D

6 HMTD HMTD | 18. prosince 2010 v 21:07 | Reagovat

Ověřeno s božím herem jde útočit na jednu zem i bez odtahu můj útok je 51. :-)

7 instin instin | 19. prosince 2010 v 9:13 | Reagovat

Magický rozjazd za barbarov : ako rozjazd cez jednu zemku akurát nultý deň pristavíme aj studňu :D
ešte k tomu cez dve zemky je dobré ten tretí deň postaviť studnu ak je to možné aby sa vám pomaly sporila mana a mohli za dva dni naverbovať aj nejaké 2. jednotky.. :-)

8 Ravenor Ravenor | E-mail | Web | 19. prosince 2010 v 14:37 | Reagovat

0. den jsem to rozjel dobytim 2 zemi s odehranim 5 kol za pocasi 120% na zlato, misto okradacek sem si dal spokojenost na zemi z ktere utocim.
A 1. den s pocasim 150% na zlato s odtahem 9 kol posilam 4 utoky.
Hrdinu mam o utoku 6 a +10% jinac to vyzaduje opravdu dobre pocasi

9 Ravenor Ravenor | E-mail | Web | 20. prosince 2010 v 17:27 | Reagovat

ted tu vidim ze jel stejny rozjezd i jeste jeden barbar bez jakehokoli hrdiny

10 Anup Anup | 30. prosince 2010 v 20:07 | Reagovat

3. den byly trochu problemy se sypkama a tim s moznosti dalsi expanze. chvilku sem zasek a pak to rozjel ve velkem a krasne sem si zabojoval 8-)
spolualiancnik mi tvrdil ze zna lepsi postup ale nejak sem ho z nej zapomel vytahnout, popravde nepocitam ze si nekdy vzpomenu protoze barbary jinak vubec nehraju... :-D

No, jdu vyzkouset nejaky skuruti navod, dalsi rasa kterou nemam rad a nehraju :-D

11 Vojtech III. Vojtech III. | E-mail | 20. listopadu 2011 v 22:20 | Reagovat

Anup ma pravdu, zalezi na tech okradackach, ale vetsinou ukradnu kolem 240 zl a po odtahu zbyde 345, takze by to melo jit OK

12 bridal dresses bridal dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 23:20 | Reagovat

hey everyone, I was just checkin' out this blog and I really love the foundation of the article, and have nothing to do, so if anyone would like to to have an compelling convo about it, please contact me on myspace, my name is paul polaska
http://www.isdress.org

13 bridal cocktail dresses bridal cocktail dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 10:16 | Reagovat

I disagree with the overall premise of this article but I still think its pretty informative. I still really like your other posts. Keep up the good work.
http://www.askdresses.org/evening-dresses.html

14 Gyros Gyros | 2. září 2014 v 22:00 | Reagovat

Azazelovi se povedlo rozjet Barbary na 20 zemek 3. den... Chtěl bych vědět, jak dát aspoň 15, když chci splnit trofej "Pán rozjezdů" :-D

15 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 23. dubna 2015 v 13:59 | Reagovat

Hello!
<a href="http://viagra4sildenafil.com/">sildenafil</a> , <a href="http://cialis4tadalafil.com/">tadalafil</a> ,

16 viagra viagra | E-mail | Web | 21. června 2015 v 11:48 | Reagovat
17 erection erection | E-mail | Web | 29. října 2015 v 15:43 | Reagovat
18 online online | E-mail | Web | 16. listopadu 2015 v 20:55 | Reagovat
19 Iekmi15 Iekmi15 | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 23:50 | Reagovat

As you can perceive from the blood urgency design, alone harmonious of the numbers has to be higher <a href="http://viagrawithoutadoctor.net/">viagra without a doctor prescription</a> or modulate than it should be to number as either extraordinary blood pressing or murmured blood stress:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama