Oheň & LedSalamandři jsou stvořeni z čiré elementární sféry ohně a paraelementární sféry ledu. Jsou to mohutní tvorové, jejichž horní polovina těla je lidská a spodní polovina hadí. Nacházejí se hlavně v extrémně horkých a extrémně chladných podmínkách, ale poslední dobou byla jejich zástava mnohokrát zahlédnuta poblíž říše Dark Elfa. Protože náleží k druhu elementálů, neustále vyzařují malé množství energie. Jedná se o velmi vzácné, ale výjimečně smrtonosné protivníky stejně jako jsou nebezpeční všichni, kdo hrají v klanové alianci...

-SALAMANDŘI-

...nazvané po těch úžasných a nesmírně inteligentních tvorech. Tak pravil první ze skřítků ohně a ledu.


Lidé

21. února 2009 v 10:45 | khar & Dharkazz |  RASY
Lidé: vyvážená rasa ve všech dovednostech: v obraně, útoku i magii. V ničem nevyniká, v ničem neztrácí. Vojensky má schopné obranné, útočné i magické jednotky. Je schopna kombinovat obranu s útokem a tím se stává pro soupeře velmi nepříjemnou. Má těžký začátek, ale pokud se jí podaří rozjet, je velice silná.

obtížnost: není vhodná pro nováčky
Lidé jsou jedna z nejpodceňovanějších ras, moc se nehrají a většině přijdou slabí, ne-li nejslabší. Ve špatném počasí jsou takřka nehratelní, ničím nevynikají a ve srovnání s nekromanty jsou k smíchu. Má to vůbec cenu? Ano má...


...next text made by khar...


"...už se vám někdy stalo, že jste se chystali na magii, vzali si mága, logli se vedle soupeřova skuruta a nic z toho nebylo? Už se vám někdy stalo, že jste se chystali žrát zemky, šli za skřety, ale byli uvěznění na pár zemkách a museli kouzlit? Naprd co... Ale co kdybyste zjistili, že se na DE nachází jedna rasa, která zvládá obě role, rasa která v souboji porazí skuruta a v magii, když je trochu štěstí, i mága či nekromanta? Nebudu vás napínat, je tu jedna taková (má oblíbená). Jedná se o rasu, která nám je nejblížší, o lidi.


Jací vlastně lidé v DE jsou? Silní v boji, průměrní v magii, slabí na začátku a hlavně nároční na hraní. Právě ta náročnost spoustu hráčů od téhle skvělé rasy odradí a to je důvod, proč se vám za ně pokusím napsat stručný návod. Tenhle úkol však zdaleka nebude jednoduchý, neboť roli hraje hodně faktorů:


- počasí: na rozdíl od nekromantů neexistuje hranice, kdy našetřím na cech a jsem schopen poslat dva útoky a kdy na něj nenašetřím, u lidí na cech našetříte vždycky, ale někdy vám zbyde dost peněz na čtyři útoky a někdy stěží na jeden - přesná hranice holt není,


- specka: speciální kouzlo lidí stojí prakticky za prd, jediná situace kdy se dá použít, je nultý den,


- hrdina: ten ovlivňuje rozjezdy snad u všech ras,


- tržiště: když je vysoká cena many na tržišti, vyplatí se trochu prodat.


Jak na to?


0. Den - Postavte sýpku, cech války a odtahejte všechna kola. Poté naverbujte co nejvíc rytířů. Tenhle začátek je vždy stejný (ať už je počasí jakékoliv), nyní však přichází víc variant:


1) při výborném počasí se dají poslat 4 útoky
2) při skvělém počasí se dá poslat jeden útok na přeposlání a dva normální
3) při dobrém počasí se dají poslat 2 útoky na přeposlání
4) při horším počasí se dá poslat jeden útok na přeposlání a jeden útok normální
5) při úplně špatném se dá poslat jen jeden na přeposlání


Pár tipů na první den:


A) Za předpokladu že je špatné počasí, by vám po verbu mělo zůstat přes 120 many... Nechte si 60 a za zbytek pošlete okrádačky. Příští den máte možnost poslat z původní země další útok.


B) Jestli máte specku, pomožte si šípy.


C) Pokud je kurz many na tržišti vysoko, neváhejte a prodejte ji. Může to být rozdíl útoku.


D) Manu kterou nepoužijete, dejte do okrádaček.


1. Den - Máte 2-5 zemí a 8 kol. Pokud nejsou výjimečné okolnosti, neodehrávejte. Přepošlete útoky a čekejte.


2. Den - Dneska 16 kol a zemí podle počasí, nejspíš 4-5. Odehrejte, postavte sýpky a... Zase záleží na počasí. Pokud je dobré, měli byste našetřit na nějaké ty studny a možná se i podaří našetřit na cech války v jedné či dvou zemích a poslat z nich pár útoků. Pokud ne, budete se muset spokojit s doplněním rytířů zbrojnošema. Jestli se vám to vyplatí, můžete i nějaké kolo ušetřit na další den.


3. Den - Zemí kolem osmi a kol 8 a víc. Nyní byste měli dostavět zbylé sýpky a studny. Ve vlastním zájmu přestaňte co nejdřív útočit domobranou a nahraďte je v plném rozsahu rytířemi.


Jak dál? Nebojte se magie a zbytečně se nemírujte. Jakmile si vybudeujete ekonomiku, nebude nikdo, kdo by vás byl schopný zastavit. Pokud bojujete proti magičům, využijte mágy k obraně svých zemí. Využívejte chudobince!Přesný a jasný návod za lidi udělat nejde, neboť neuvěřitelně moc záleží na štěstí, umu, počasí a na prostředcích (rozuměj DEKy). Viděl jsem člověka, jenž měl rozjezd 1-5-9, viděl jsem i člověka, jenž měl rozjezd 1-1-1.:-D V každém případě, když překonáte počáteční strach, zjistíte, že lidé jsou skvělí do každého počasí. Mě samotnému se v plné lize podařilo při počátečním počasí 60-100-150 nabrat 60 zemí a zavřít.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anup Anup | 21. února 2010 v 13:48 | Reagovat

Lidé: vyvážená rasa ve všech dovednostech: v obraně, útoku i magii. V ničem nevyniká, v ničem neztrácí

ehm... lide: vyvazena rasa jejiz vyhoda spociva zejmena v obrane a utoku, dobre ekonomii ale pokulhava v oblasti magie... jedna z nejlepsich vojenskych ras na DE (vedle nekromanta skreta a elfa) s (podle me) nejslozitejsim rozjezdem (proc tu vubec zadny neni popsan? a to je jich docela dost druhu s mnoha mensimi obmenami pro konkretni situace)
na zlato jsou stejne mozna trochu mene narocni nez elfove nebo nekromanti...

2 Smoker Smoker | 23. února 2010 v 15:07 | Reagovat

Anup: No byl tu jeden řekněme "nedokonalej" tak jsme ho radši odstranili, než ho pořádně přepracujeme, potrpíme si na kvalitu, né na kvantitu, víš

3 Masquerade Masquerade | 12. června 2010 v 18:43 | Reagovat

Vážně je možné za lidi mít první den 5 zemí? :-)

4 Anup Anup | 29. června 2010 v 9:17 | Reagovat

pekny navod... taky by me zajimalo jak mit rozjezd 1-5 (DEKy?) ale naprosto nesouhlasim s tvrzenim ze sipky jsou dobre jen 0. den... spocitej si cenu many a ucinnost a budes to pouzivat dokud nezacne dochazet limit (a prejdes na SmD pripadne kombinaci SmD, sipek)

dale v 1. dnu chybi moznosti... neco jako treba poslat si vojaky pod nohy aby se dal 2. den rovnou preposlat ;)

5 Camf Camf | 2. září 2010 v 17:50 | Reagovat

1-5-9 bylo díky dekům nultý den a pak dva z těch útoků dobyly země pod cizým spokojkem odlognutého hráče. ale dívalo se na to dobře .)

6 Mia_VIII Mia_VIII | E-mail | 29. září 2010 v 21:04 | Reagovat

nenávidím slova: "lidi jsou slabá rasa" hraji za ně strašně rád... snad nejradši :) ... příjdou mi vojensky silní :) ekonomicky dokonale rozběhnutelní ;) a lepší je podle mě preferovat 1-2-4(5) pak máte do třetího dne ekonomiku super :) a nemusíte se bát nikoho ;) s magií to za ně taky jde.. a ka magickému šípu mě příjde že je to super věc :) limit na to mají ;) ;)

7 Anup Anup | 26. října 2010 v 20:08 | Reagovat

[6]: elf clovek nejpodcenovanejsi rasy a spolu s nekromantem a skretem sou nejsilnejsi :D jen at si rikaj ze je slaba rasa, kdyz za ne hrajes tak na tom muzes tezit... neni nic horsiho nez podcenit soupere ;)

8 Lelek Lelek | 22. listopadu 2010 v 21:18 | Reagovat

nechápu...když odehraješ 8 kol v počasí 140 na zlato, tak po sýpce a cechu máš u sebe cca 1200 zlata. To ti sice vyjde na 2 útoky, ale další den bys neútočil vůbec. Tak mi vysvětli, kde chceš sebrat prachy na 2 útoky k přeposlání a 1 bez

9 Jacob47 Jacob47 | 7. prosince 2010 v 17:18 | Reagovat

Mám dotaz, je nejaký rozdiel, keď pošlem nultý deň 2 útoky, alebo keď pošlem jeden, ktorý potom prepošlem?

10 -Dharkazz- -Dharkazz- | Web | 12. prosince 2010 v 16:32 | Reagovat

Jacob47: Rozdíl v tom určitě je, ale nenapadá mě moc příkladů, kdy s člověkem posílám nultý jen jeden útok a první den ho přeposílám.

Přeposílací útok by měl mít sílu aspoň 80 + obyčejný útok o síle 49 na další neutrálku, tahle sranda tě vyjde na 1440 zlatých(16 rytířů) a poskládáš útok o síle 126. Nepočítám hrdinu, magické šípy, pomoc rytíře, možnost prodat sýpku, DEKy, možnost prodat nějakou manu na tržišti...

Chci říct, když pošleš jenom jeden přeposílací útok, budeš mít první den 2 země a druhý den maximálně čtyři, přitom s lidmi se dá i ve špatném počasí zahrát rozjezd aspoň s jedním normálním a jedním přeposílacím útokem a pokud jsou podmínky v lize skutečně tak špatné, že víc než jeden útok nepošleš, je na zvážení, jestli jít do takové ligy za lidi. 8-)

11 Malekith Malekith | Web | 18. března 2011 v 14:16 | Reagovat

[8]:No víš ty neodehraješ nic a pak ty dva útoky jen přepošleš... 8-) A kdyby si měl málo zlata tak prodáš manu... Mě to včera krásně vyšlo a dneska sem bez odtahu a posílam dva ataky... A to sem moh poslat i tři nultej den, ale takhle je to podle mě lepšitější... :-D

12 HMTD HMTD | 13. listopadu 2011 v 21:04 | Reagovat

Při výborném počasí 4 útoky, tak leda při velké investici DK, teď skvělé počasí mám+výborného hera,400 zlatých za svitky, a do 4 útoků mi chybí cca útoku což jsou 3 jednotky.

13 Vojtech III Vojtech III | 1. července 2012 v 12:23 | Reagovat

Chtělo by to ty rozjezdy 1, 2, 3, 4 0. den trošičku rozepsat, nováčci to ocení, polovina z nich si to takhle stejně zahraje tím nešetřícím způsobem.

Myslím tím něco jako 1) Je výborné počasí, dají se poslat 4 útoky, takže samozřejmě postavte sýpku, odtahejte x kol a pak postavte to a to. Naverbujte tohohle a tohohle a pak pošlete útoky tak, aby každý měl sílu x. A tak dále

14 cheap brides dresses cheap brides dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 10:26 | Reagovat

You definitely understand what youre talking about. Man, this web site is merely great! I cant wait to learn more of what youve have got to say. Im really happy that I found this after i did because I used to be really needs to get bored with the whole blogging scene. Youve turned me around, man!
http://www.askdresses.org/wedding-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama